Doprava nad 2000 Kč zdarma

Bluefilters New Line mikrofiltrace s porozitou 0,1mcr

Mikrofiltrace odstraňuje z vody bakterie, větší viry o porozitě 0,1mcr. Vhodná náhrada za Mechanickou separaci mikroorganismů.

Skladem
Kód: 228
2 990 Kč
Kategorie: Dezinfekční filtry
Výška: 290 mm
Největší průměr: 100 mm
Porozita: 0.1 μm
Doporučený maximální tlak: 4 atm
Maximální průtok: 3,8 l/m

Mikrofiltrace Bluefilters nahrazuje Mechanickou separaci mikroorganismů. Svazek mikrovláken je zde zapouzdřen do tělesa. Tělo filtru se dokupuje samostatně.

Mikrofiltrace Bluefilters je výrobek, s jehož používáním není potřeba žádná chlorace studní!

Doplňuje funkce Dionely FAM1, FDN2, FTK3 i FAS4 předřazením jako první člen filtrační soupravy a mechanicky (mikrofiltrací) bez přídavku dalších chemikálií zabraňuje pronikání bakterií, spór prvoků a většiny virů. Póry mikrovláken propouštějí rozpuštěné ionty a nesnižují tudíž biogenní hodnotu vody.

Tato vysokokapacitní technologie je účinná nejen na všechny bakterie a plísně, ale i na zadržování prvoků cryptosporidium parvum. Tito prvoci, zapouzdření ve vápenných skořápkách, jsou vůči chloraci imunní a v zažívacím traktu způsobují závažná průjmová onemocnění.

Pozn.: Mikrofiltrace Bluefilters pochopitelně nemůže zachytit bakterie, které se běžně vyskytují v domácnosti a do filtrované vody se dostanou ze strany výtoku z filtru. Proto je třeba dodržovat základní hygienická pravidla a výtokovou trubičku pokud možno nekontaminovat. Při odběru vzorku vody na mikrobiologický rozbor je nutné navíc výtokovou trubičku dezinfikovat (viz kapitolku Rozsah minimálního rozboru vody).

Pro maximální využití filtrační vložky doporučujeme předřadit mechanický filtr o porozitě min. 5mcr.

  • filtr je koncipován pro studenou vodu o teplotě max: 38°C
  • porozita filtru je 0,1mcr (MSM mělo 0,2mcr)
  • doporučený průtok je 3,8l/min pokud je zapojen samostatně (když zapojíte před Dionelu, řídíte se průtokem Dionely)
  • kapacita filtru je 11000 litrů vody, vyměňujeme nejdéle po dvou letech provozu, nebo dříve, pokud Vám klesne průtok za filtrem
  • maximální tlak 4atm (pokud máte v potrubí vyšší je potřeba předřadit omezovač tlaku)
  • filtr se montuje pomocí rychlospojek umístěných na hlavici filtru a je kompatibilní s tlakovými hadičkami 6mm vždy dodržujte směr toku vody IN - vstup, OUT - výstup
  • výška filtru je 290mm, průměr filtru v nejširší části je 100mm
Zpět do obchodu