Doprava nad 2000 Kč zdarma

DIONA MAX FAM1

Tato filtrační, nádobová konvice FAM 1 zlepšuje chuť vody, odstraní chlór, hormony, pesticidy a další nečistoty z vody. Na rozdíl od jiných filtračních konvic si můžete vybrat ze 4 typů filtračních vložek.

Diona Max – je filtrační, nádobová konvice ve skle, která je původním, vylepšeným nástupcem Diony (vítěz dTestu v kategorii nádobových filtrů)

DIONA MAX má však trojnásobně větší objem a kapacitu filtračních hmot v porovnání s jinými filtračními konvicemi (4-stupňová filtrace).

Skladem
Kód: 375
1 850 Kč

Dlouho očekávaná filtrační konvice Diona Max je konečně na světě a připravena k prodeji.

Na světovém trhu je výjimečná hned několika vlastnostmi:

 

 •  trojnásobný objem a kapacitu filtračních hmot v porovnání s běžnými filtračními konvicemi. Díky tomu má dostatečnou kapacitu i na odstraňování dusičnanů (typ FDN2), a proto ji můžete za určitých parametrů vstupní vody nabízet i pro kojence starší 6 měsíců.
 • Specifické zatížení (poměr průtoku a objemu hmot) filtru je obdobné jako u Dionely a Oasy. Oproti Oase má tedy průtok trojnásobný (tj. litr vody přefiltrujete za 2 - 3 minuty, podle typu filtrační vložky), což zákazníci velmi ocení.
 • Další vychytávkou je to, že po filtraci může obrácené víčko sloužit jako odkapávací miska pro nálevku s filtrační vložkou, a pak se voda ze skleněné konvice snadno nalévá. Pro milovníky čaje lze dokoupit i víčko s nerezovým sítkem na čaj. Samozřejmě lze dokoupit jednotlivé náhradní díly Diony Max.
 • Je velká poptávka po tom, aby voda byla filtrována do nádoby ze skla. Oproti Oase máme větší objem skleněné nádoby (1,8 l) a moderní design (z kolekce SIMAX Exclusive). Ve srovnání s asijskými výrobci skla má naše konvice od světově uznávaných skláren Kavalier i bezpečnostní výhodu: je netříštivá, a proto se při rozbití nerozletí na tisíce kousků, ale jen na několik větších. Je velmi kvalitní, a tak výborně odolává nárazům a poškrábání.
 • Na rozdíl od jiných filtračních konvic si může zákazník vybrat ze 4 typů filtračních vložek (stejně jako u Dionely a Oasy), typ FAM1 je vylepšen o hmotu GEH (podobně jako u Dionely, Oasa GEH nemá).
 • Oproti dalším filtračním konvicím včetně Oasy má naše Diona Max 4-stupňovou filtraci - kromě několika přepážek určených k zachycení jemných nečistot používá vrstvení identické s Dionelou: 1. vrstva - aktivní uhlí, zachycuje volný chlor, který by mohl poškodit speciální hmotu, tuto vrstvu např. Oasa nemá, 2. vrstva - speciální hmota (iontovýměnná pryskyřice nebo GEH), 3. vrstva - aktivní uhlí pro zlepšení chuti vody. Díky oddělení hmot přepážkami můžeme navíc iontovýměnné pryskyřice snadno separovat a regenerovat.
 • Žádná část naší konvice neobsahuje škodlivý bisfenol A (BPA free): skleněná konvice je ze špičkového borokřemičitého varného skla SIMAX® (neobsahuje olovo ani kadmium), filtrační vložky jsou ze stejně kvalitního a velmi odolného polypropylenu jako Dionela, nálevka s víčkem jsou z materiálu nové generace - polopřírodního TRITANU®.
 • Naší zásadou je šetřit životní prostředí, proto jako jediní všechny filtrační vložky regenerujeme (přitom jsou regenerované vložky stejně kvalitní jako nové), tím šetříme i peněženky zákazníků.
 • Filtrační konvice typu FDN2 obsahuje testy na měření dusičnanů, typ FTK3 obsahuje testy na měření přechodné tvrdosti.
 • Zákazníci jistě ocení, že nálevka je snímatelná, a proto ji mohou použít na cestách např. v kuchyňce, kde bývá nádoba obdobných rozměrů jako má konvice - viz návod.
 • Diona Max je konstruována podle zásad našeho zakladatele, uznávaného vodárenského technologa Ing. Václava Michka, takže kromě výše uvedeného zásadně nepoužíváme KDF pro studenou vodu a tzv. carbon blok, který obsahuje syntetická pojiva. 
 • Jsme přesvědčeni, že Diona Max je nejkvalitnější v kategorii nádobových filtrů, protože ctí správné specifické zatížení, obsahuje ty nejkvalitnější hmoty a materiály atd., nicméně Dionela ji předčí kromě kapacity i průtokem a tím, že směr toku je odspodu nahoru, proto je Diona Max vhodná především pro malé domácnosti, kanceláře nebo chalupy.

Diona Max typ FAM1

-        Z vody vám odstraní sloučeniny chloru, pesticidů, těžké kovů, dokonce se pak zbavíte radonu, hormonů, antibiotik a taky snížení arzenu

-        Vaše  chuť vody bude výrazně lepší

-        filtrovaná voda nijak neovlivňuje  minerální složení vody

-        typ FAM 1 neodstraňuje z vody dusitany a dusičnany

-        typ FAM je vhodná pro vodu, kterrá je bakteriálně nezávádná a vyhovuje české normě (tj. do 50mg/l NO3-), ale úplně nejlépe do 10 mg/l NO3-,               s obsahem dusitanů do  normy (tj. do 0,5 mg/l NO2-), hodnotou CHSK (Mn), která je nižší než 4 mg/l a koncentrací arzenu menší než 10 µg/l.

-        filtrovanou vodu můžete podat kojencům starším 6 měsíců, pokud je obsah dusičnanů nižší než 10 mg/l NO3- a obsah dusitanů nižší než 0,1 mg/l           NO2-.           

-        Filtrační vložka obsahuje granulované aktivní uhlí se speciální hmotou GEH, která je  bakteriostaticky zabezpečena. Stejné jako u velkých Dionel.

 

 

Technické parametry:

-        Materiál konvice – sklo Simax

-        Výška: 23,5 cm

-        Největší průměr: 20 cm

-        Hmotnost nádobového filtru v suchém stavu: 1085 g

-        Objem filtrační vložky: 0,4 l

-        Objem plastové nálevky: 1,4 l (nalijte pouze max. 1 l vody)

-        Žádné části filtru neobsahují bisfenol A (nálevka a víčko jsou z polopřírodního Tritanu)

-        Filtr je bakteriostaticky zabezpečen (pro vodu bakteriálně nezávadnou, nemusíte se bát vytvoření bakterií ve filtru)

-        Objem konvice: 1 l

-        Průtok: 0,33-0,5 l/min (tj. litr vody přefiltruje za 2-3 min. podle typu filtrační vložky)

-        Skladovat můžete 3 roky od zakoupení v suchém stavu (při teplotě 5 - 25° C)

-        Kapacita: 10 000 litrů

-        Životnost hmot: 1 rok od zavodnění

 

Uvedení filtru do provozu:

-        Odstraníte veškerý obalový materiál

-        V teplé vodě umyjte sklo s plastovou nálevkou a víčkem

-        Samotnou filtrační vložku pak umyjte ve studené vodě

-        Do nálevky pak  vsunete filtrační vložku i  s těsněním a lehce zatlačíte, aby nedocházelo k úniku nefiltrované vody do vody filtrované

-        Na konvici potom nasaďte nálevku s filtrační vložkou

-        Nakonec nalejte 1 litr vody a nechte vodu přetéct

-        První 3 litry vody můžou být lehce černé z aktivního uhlí

-        Nalijte do nálevky 1 l vody a nechte přetéct. Takto filtrovanou vodu můžete již používat na pití a vaření

-        Vodu můžete uložit do lednice

 

 

Jak pečovat o filtrační konvici:

-        Skleněnou konvici  můžete mýt v myčce

-        Plastovou nálevku s víčkem nemyjte v myčce, jsou z polopřírodního materiálu, umývejte teplou vodou

-        Samotnou filtrační vložku je možno omýt pouze ve studené vodě

-        Těsnění byste měli umývat po 5 měsících filtrování studenou vodou

-        Neumývejte filtrační konvici žádnými abrazivními prostředky

-        Chraňte před přímým slunečním zářením

-        Filtrační vložka by neměla v žádném případě přemrznout. Dodržujte teplotu mezi  (5° - 25° C)

 

 

 

 

Zpět do obchodu