Doprava nad 2000 Kč zdarma

DIONA MAX FTK3

Diona Max – je filtrační, nádobová konvice ve skle, která je původním, vylepšeným nástupcem Diony (vítěz dTestu v kategorii nádobových filtrů)

DIONA MAX má však trojnásobně větší objem a kapacitu filtračních hmot v porovnání s jinými filtračními konvicemi (4-stupňová filtrace).

Tato filtrační, nádobová konvice DIONA MAX  FDN2 zbaví vaši vodu chloru, hormonů, pesticidů, dusičnanů a dusitanů. Na rozdíl od jiných filtračních konvic si můžete vybrat ze 4 typů filtračních vložek.

Filtrační konvice Diona Max  FTK3 zbaví vaši vodu chloru, hormonů, pesticidů, navíc výrazně snižuje přechodnou tvrdost vody. Bude vám tak lépe chutnat káva a čaj.

Skladem
Kód: 381
1 990 Kč

Dlouho očekávaná filtrační konvice Diona Max je konečně na světě a připravena k prodeji.

Na světovém trhu je výjimečná hned několika vlastnostmi:

 

 •  trojnásobný objem a kapacitu filtračních hmot v porovnání s běžnými filtračními konvicemi. Díky tomu má dostatečnou kapacitu i na odstraňování dusičnanů (typ FDN2), a proto ji můžete za určitých parametrů vstupní vody nabízet i pro kojence starší 6 měsíců.
 • Specifické zatížení (poměr průtoku a objemu hmot) filtru je obdobné jako u Dionely a Oasy. Oproti Oase má tedy průtok trojnásobný (tj. litr vody přefiltrujete za 2 - 3 minuty, podle typu filtrační vložky), což zákazníci velmi ocení.
 • Další vychytávkou je to, že po filtraci může obrácené víčko sloužit jako odkapávací miska pro nálevku s filtrační vložkou, a pak se voda ze skleněné konvice snadno nalévá. Pro milovníky čaje lze dokoupit i víčko s nerezovým sítkem na čaj. Samozřejmě lze dokoupit jednotlivé náhradní díly Diony Max.
 • Je velká poptávka po tom, aby voda byla filtrována do nádoby ze skla. Oproti Oase máme větší objem skleněné nádoby (1,8 l) a moderní design (z kolekce SIMAX Exclusive). Ve srovnání s asijskými výrobci skla má naše konvice od světově uznávaných skláren Kavalier i bezpečnostní výhodu: je netříštivá, a proto se při rozbití nerozletí na tisíce kousků, ale jen na několik větších. Je velmi kvalitní, a tak výborně odolává nárazům a poškrábání.
 • Na rozdíl od jiných filtračních konvic si může zákazník vybrat ze 4 typů filtračních vložek (stejně jako u Dionely a Oasy), typ FAM1 je vylepšen o hmotu GEH (podobně jako u Dionely, Oasa GEH nemá).
 • Oproti dalším filtračním konvicím včetně Oasy má naše Diona Max 4-stupňovou filtraci - kromě několika přepážek určených k zachycení jemných nečistot používá vrstvení identické s Dionelou: 1. vrstva - aktivní uhlí, zachycuje volný chlor, který by mohl poškodit speciální hmotu, tuto vrstvu např. Oasa nemá, 2. vrstva - speciální hmota (iontovýměnná pryskyřice nebo GEH), 3. vrstva - aktivní uhlí pro zlepšení chuti vody. Díky oddělení hmot přepážkami můžeme navíc iontovýměnné pryskyřice snadno separovat a regenerovat.
 • Žádná část naší konvice neobsahuje škodlivý bisfenol A (BPA free): skleněná konvice je ze špičkového borokřemičitého varného skla SIMAX® (neobsahuje olovo ani kadmium), filtrační vložky jsou ze stejně kvalitního a velmi odolného polypropylenu jako Dionela, nálevka s víčkem jsou z materiálu nové generace - polopřírodního TRITANU®.
 • Naší zásadou je šetřit životní prostředí, proto jako jediní všechny filtrační vložky regenerujeme (přitom jsou regenerované vložky stejně kvalitní jako nové), tím šetříme i peněženky zákazníků.
 • Filtrační konvice typu FDN2 obsahuje testy na měření dusičnanů, typ FTK3 obsahuje testy na měření přechodné tvrdosti.
 • Zákazníci jistě ocení, že nálevka je snímatelná, a proto ji mohou použít na cestách např. v kuchyňce, kde bývá nádoba obdobných rozměrů jako má konvice - viz návod.
 • Diona Max je konstruována podle zásad našeho zakladatele, uznávaného vodárenského technologa Ing. Václava Michka, takže kromě výše uvedeného zásadně nepoužíváme KDF pro studenou vodu a tzv. carbon blok, který obsahuje syntetická pojiva. 
 • Jsme přesvědčeni, že Diona Max je nejkvalitnější v kategorii nádobových filtrů, protože ctí správné specifické zatížení, obsahuje ty nejkvalitnější hmoty a materiály atd., nicméně Dionela ji předčí kromě kapacity i průtokem a tím, že směr toku je odspodu nahoru, proto je Diona Max vhodná především pro malé domácnosti, kanceláře nebo chalupy.

 

Diona Max FTK3

- vám odstraní z vaší vody chlor, sloučeniny chloru, pesticidy, těžké kovy, radon, hormony, antibiotika atp., výrazně sníží  přechodnou (neboli          hydrogenkarbonátovou) tvrdost vody,  vápník a hořčík, ze které se tvoří vodní kámen,  zdravý vápník a hořčík ve vodě zůstává.

-        Vhodná pro vodu, kterrá je  bakteriostaticky nezávadná a pro vodu s vyšší „přechodnou tvrdostí“ s obsahem dusičnanů vyhovujícím normě (tj. do 50 mg/l NO3-), nejlépe do 10 mg/l NO3-, s obsahem dusitanů vyhovujícím normě (tj. do 0,5 mg/l NO2-), s hodnotou CHSK(Mn) nižší než 3 mg/l, s koncentrací arzenu menší než 10 µg/l, s vodivostí nižší než 100 mS/m a s pH 6-8. Takto filtrovaná  voda je vhodná i pro děti od 1. roku věku. Pro stálé pití je vhodná, kdyžje pH upravené vody  vyšší než 6, což závisí na pH a přechodné tvrdosti filtrované vody.

 

Technické parametry:

-         Konvice je vyrobena z kvalitního skla SIMAX

-        Výška: 23,5 cm

-        Největší průměr: 20 cm

-        Objem filtrační vložky: 0,4 l

-        Objem plastové nálevky: 1,4 l (nalijte pouze max. 1 l vody)

-        Hmotnost nádobového filtru v suchém stavu: 1085 g

-        Žádná část filtru neobsahuje bisfenol A (nálevka a víčko jsou z polopřírodního Tritanu)

-        Filtrační vložka je bakteriostaticky zabezpečena, vyrobeno pro vodu, která je bakteriostaticky zabezpečena, bakterie se ve filtru nemnoží

-        Objem konvice: 1,8 l

-        Průtok: 0,33-0,5 l/min (tj. litr vody přefiltruje za 2-3 min. podle typu filtrační vložky)

-        Skladovatelnost: 0,5 roku od zakoupení v v původním obale (při teplotě 5 - 25° C)

-        Životnost hmot: 1 rok od zavodnění

-        Kapacita: Až 670 litrů podle přechodné tvrdosti vody

 

Kapacita filtrační vložky DIONA MAX FTK3:

Přechodná tvrdost (mmol/l)

Kapacita (litry)

1,5

670

3

335

3,5

280

4

250

5

200

6

165

 

Filtrační vložku regenerujeme  (vyměníme) po jednom roce provozu, nebo když  přechodná tvrdost ve filtrované vodě vystoupá. To zjistíte přiloženými papírky na přechodnou tvrdost. Pokud uvidíte mastná oka na čaji, je čas také vyměnit filtrační vložku.

 

Obsah filtrační vložky:

-        Granulované aktivní uhlí, které je bakteriostaticky zabezpečeno (filtrační hmoty jsou stejné jako ve velké  Dionele)

-        Iontovýměnná pryskyřice na odstraňování přechodné tvrdosti

 

Uvedení filtru do provozu:

-        Odstraníte veškerý obalový materiál

-        V teplé vodě umyjte sklo s plastovou nálevkou a víčkem

-        Samotnou filtrační vložku pak umyjte ve studené vodě

-        Do nálevky pak  vsunete filtrační vložku i  s těsněním a lehce zatlačíte, aby nedocházelo k úniku nefiltrované vody do vody filtrované

-        Na konvici potom nasaďte nálevku s filtrační vložkou

-        Nakonec nalejte 1 litr vody a nechte vodu přetéct

-        První 3 litry vody můžou být lehce černé z aktivního uhlí

-        Nalijte do nálevky 1 l vody a nechte přetéct. Takto filtrovanou vodu můžete již používat na pití a vaření

-        Vodu můžete uložit do lednice

 

 

Jak pečovat o filtrační konvici:

-        Skleněnou konvici  můžete mýt v myčce

-        Plastovou nálevku s víčkem nemyjte v myčce, jsou z polopřírodního materiálu, umývejte teplou vodou

-        Samotnou filtrační vložku je možno omýt pouze ve studené vodě

-        Těsnění byste měli umývat po 5 měsících filtrování studenou vodou

-        Neumývejte filtrační konvici žádnými abrazivními prostředky

-        Chraňte před přímým slunečním zářením

-        Filtrační vložka by neměla vžádném případě přemrznout. Dodržujte teplotu mezi  (5° - 25° C)

 

 

 

 

Zpět do obchodu